Systemowe Ustawienia Rodzin

Systemowe Ustawienia Rodzin

prowadzi psycholog

Elżbieta Narkiewicz

 

terminy zajęć w Domu pod Lipą:

Rozpoczęcie piątek 12:00, zakończenie niedziela ok. 16:00.

 Wyjątek:

  • zajęcia w lipcu, które zaczynamy kolacją w niedzielę o 18:00.

Każdy weekend to osobne warsztaty. Planując udział w zajęciach prosimy wybrać jeden z podanych terminów.

 

Program zajęć obejmuje pracę metodą ustawień systemowych rodziny,

a ponadto pracę z metaforą, trans, formy relaksacji.

 

Zapraszamy do udziału jako:

  • czynny reprezentant
  • uczestnik z własnym ustawieniem

Informacje oraz zgłoszenia:    telefon +48 604 488 023 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

CO TO SĄ USTAWIENIA?

Ustawienia systemowe rodzin są „ultrakrótką terapią” pozwalającą spojrzeć na swoje problemy i trudności życiowe w kontekście własnego systemu rodzinnego. W tym spojrzeniu uwzględnia się istnienie nadrzędnego pierwotnego porządku wyznaczającego funkcjonowanie wszelkich systemów społecznych (rodzin, organizacji, instytucji itp.) Ustawienie pozwala spojrzeć na osobistą historię, własne życiowe problemy i trudności, z którymi przyszło nam się mierzyć i znaleźć ich rozwiązanie.
Rodząc się w małej grupie, którą jest rodzina podlegamy prawom, które nie poddają się naszym życzeniom, ani woli, których sobie nawet nie uświadamiamy. Czy tego chcemy czy nie jesteśmy poddani wpływowi tych praw. Jest fascynującym obserwowanie jak w trakcie ustawienia osoba wybrana jako reprezentant członka nieznanej sobie rodziny, zaczyna odczuwać tak jak osoba, którą reprezentuje, mimo że nic o niej nie wie i nigdy jej nie widziała. Jest to fenomen, który łatwo można sprawdzić i obserwować, ale nie da się go wyjaśnić.
Ustawienie polega na tym, że uczestnik pragnący rozwiązać określony problem, wybiera osoby reprezentujące członków jego rodziny i ustawia ich we wzajemnej relacji – i to jest początek pracy, w której odnajduje rozwiązanie problemu korzystne dla siebie i swoich bliskich i w rezultacie dokonuje zmian w jakości własnego życia na lepsze.

O prowadzącej:

Elżbieta Narkiewicz – mgr psychologii, ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Wrocławskim w 1982r. Początkowo pracowała z dziećmi, młodzieżą, zajmowała się udzielaniem pomocy i doradztwem w rodzinach dysfunkcyjnych. Specjalizuje się w terapii stanów lękowych, depresji, fobii, rozwiązywania problemów rodzin i par. Kształciła się w kinezjologii edukacyjnej dzieci, NLP, hipnozie i transie Eriksonowskim. Uzyskała licencje Mistrz Praktyk Neuro-Lingwistycznego Programowania szkoląc się u dr Agnieszki Widery – Wysoczańskiej, prof. Lucyny Golińskiej, Christie Hall i Roberta Klausa. Ukończyła szkolenia w zakresie terapii systemowej rodzin wg. Berta Hellingera u Marii Senftleben – Gudrich, Wolfganga Kónighausa, Rolanda Schellinga, Heriberta Dóringa – Meijara. Uczestniczyła w seminariach szkoleniowych prowadzonych przez Berta Hellingera.
Prowadzi własny ośrodek terapeutyczny we Wrocławiu. Zajmuje się terapią indywidualną, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego dla grup oraz ustawienia systemowe rodzin.

***

„Dziecko może przejmować los swoich rodziców, dziadków lub innych przodków.
Jeśli któremuś z członków rodziny przytrafiło się nieszczęście, zostaje ono włączone
w system tej rodziny i jest przeżywane w następnych pokoleniach.
To zjawisko nazywam sumieniem grupowym. Do grupy, w której ono działa, należą dzieci, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo rodziców, a także ich poprzedni małżonkowie
i ukochani, mimo że już odeszli.”   (B.Hellinger Twój Styl 11/2004)

Kontakt

Sylwia i Marcin Remez
Silna Nowa 4
64-361 Miedzichowo

Tel: 692 114 617
(61) 441 91 13

Na numer stacjonarny prosimy dzwonić kilkakrotnie, mimo komunikatu ,,abonent czasowo niedostępny" - na ogół za drugim, trzecim razem następuje połączenie.


adres e-mail:
remez@dompodlipa.pl
dompodlipa@wp.pl

Zadatki proszę kierować:
GBS Międzyrzecz
nr rach. 85 8367 0000 0021 3862 3000 0001

ZAPRASZAMY!

Newsletter

Kontakt

Sylwia i Marcin Remez 
Silna Nowa 4 
64-361 Miedzichowo

tel: 692 114 617
tel: (61) 441 91 13

adres e-mail: remez@dompodlipa.pl
adres e-mail: dompodlipa@wp.pl

Facebook

Joomla templates by Joomlashine